Ставки по депозитах в банках: вибір надійних умов

Залучення грошових коштів від фізичних та юридичних осіб є однією з найважливіших операцій банківських установ. Відмітимо, що власне виконувати такі операції є право  виключно у банківських установ. Практично всі фінансові операції банків являються можливими завдяки подібним вкладенням. У зв'язку з цим правове регулювання зазначених відносин має надзвичайно важливе значення.

Внесення коштів в банк в готівковій чи безготівковій формі і є депозитним вкладом, про що говорить закон України «Про банки і банківську діяльність». Вкладена грошова сума зберігається на особистому рахунку вкладника та повинна бути повернена назад клієнту банку у відповідності до договірного документу, який узгоджується перед внесенням коштів. В даній статті ми спробуємо детальніше розібрати ставки по депозитах в банках, а також тонкощі договорів. 

Всі грошові вклади банку проводяться на добровільних засадах, про що говориться у законодавчому положенні. Саме для цього і існує договір, де всі сторони узгоджують всі важливі питання. Крім того, клієнтам банків рекомендується пам’ятати, що в Положенні закону знаходиться перелік умов для додавання грошей на депозитний рахунок.

Умови внесення депозитів 

Для прикладу, договором депозиту може бути передбачено повернення раніше вкладених коштів на інших умовах. Такого роду депозитні вкладення називають умовними. Всі вказані умови не повинні суперечити діючому закону України. Внесення грошей на депозитний рахунок на певний строк визначає депозит як строковий. Якщо термін умовних вкладів не визначено, то вони класифікуються як вклади на вимогу.

В більшості випадків, в договорі з банком міститься наступне:

  1. Період часу, на який підписується договір.
  2. Умови перевірки розміру процентів, які мають нараховуватись за договором.
  3. Можливості дострокового припинення виконання домовленості між банком та клієнтом.
  4. Тип депозитних грошей фізичної або ж юридичної особи.
  5. Сума, що додається або перераховується на депозитний рахунок.

Лише банки мають право оформляти депозитні рахунки

Завжди непросто вибрати банк, куди вкласти гроші на депозит. Сьогодні це завдання є досить непростим, адже такого роду установ велика кількість. Слід не забувати, що хороші умови надання депозиту пропонують далеко не всі банківські установи. Нерідко надаються договори, які мають величезну кількість можливостей внесення поправок, а це не завжди добре. Рекомендується не проводити особливо тривалих пошуків і звернути особливу увагу на найбільш перевірені банки в країні. Банківська установа, яка знаходиться серед лідерів фінансового ринку країни вже не перший рік, завжди вселяє довіру. Надійні банки в постійному режимі досліджують зміни ринку. За результатами цих спостережень, як правило, коригується інформація про умови депозитів.

Вибрати надійного постачальника фінансових послуг реально шляхом вивчення списку передових позицій ринку. Лояльний та продуманий підхід до кожного, безсумнівно, виступає корисною опцією вигідного банку. В числі додаткових можливостей важливо вказати консультування клієнтів

Категории: 

Опубликовано 19.11.2020 14:26